poznaj nasz zespół

Martyna Wieckowska gabinet Wola

martyna więckowska 


Psycholog, psychoterapeuta

Psycholog, Psychoterapeuta 

Jestem magistrem psychologii i dyplomowaną psychoterapeutką. Ukończyłam całościowy kurs psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym w Centrum CBT-EDU w Warszawie, które posiada rekomendacje Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) – członek European Association for Behavioral and Cognitive Theapies (EABCT). Absolwentką studiów podyplomowych.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam odbywając liczne staże w szpitalach, na Oddziałach Psychiatrycznych oraz w Poradniach Zdrowia Psychicznego państwowych i prywatnych.

Pracuję w nurcie poznawczo – behawioralnym (CBT), który zakłada, że filtr poznawczy, ukształtowany poprzez wychowanie i rożne doświadczenia życiowe, przekłada się na aktualną interpretację rzeczywistości, a ta z kolei na to, jakimi emocjami reagujemy w każdej przeżywanej sytuacji. Podczas terapii poznajemy ten filtr – sposób postrzegania Klienta, wspólnie z Klientem przyglądamy się jego przekonaniom i sprawdzamy czy myślenie na temat rzeczywistości jest z nią zgodne, czy już zniekształcone. Zmieniając myślenie, zmieniamy emocje, które to często są przyczyną cierpienia psychicznego. Skuteczność nurtu psychoterapii, w którym pracuję potwierdzony został w badaniach klinicznych.

 

Pracuję między innymi z osobami, które :

  • cierpią z powodu depresji, doświadczają pustki w życiu,
  • zmagają się ze stresem, lękiem w sytuacjach społecznych i zawodowych,
  • doświadczają napadów paniki,
  • cierpią z powodu fobii ograniczających funkcjonowanie,
  • zmagają się z kompulsjami w wykonywaniu różnych czynności (np. kompulsywne mycie rąk)
  • doświadczają natrętnych myśli,
  • przeżywają kryzysy i trudności osobiste,
  • mają poczucie braku sensu i celu w życiu,
  • mają trudności z utrzymywaniem satysfakcjonujących relacji,
  • wspieram i pomagam osobom z syndromem DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) i DDD (Dorosłe Dzieci z rodzin Dysfunkcyjnych).

Bardzo dbam o poziom świadczonej przeze mnie pomocy dlatego swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanego superwizora.

Prywatnie: Oprócz psychologii interesują mnie wszelkie formy kreatywnego realizowania siebie: głównie poprzez muzykowanie (śpiew) ale także poprzez eksperymenty w kuchni. Najlepiej odpoczywam blisko natury.

Martyna Wieckowska gabinet Wola

Dostępne rodzaje wizyt u tego psychoterapeuty. Po wybraniu rodzaju wizyty pojawią się dostępne terminy.

W razie braku wolnych terminów prosimy o kontakt pod numerem 570969107 w celu wpisania się na listę rezerwową lub znalezienia możliwości umówienia wizyty.