Jeśli potrzebujesz pomocy specjalistów jesteśmy tu dla Ciebie

Nasz zespół oferuje pomoc psychoterapeutyczną w nurcie poznawczo-behawioralnym.
Ta forma pomocy jest uznanym sposobem niesienia pomocy psychologicznej.

Oferta pomocy

To co wyróżnia nasz zespół to uczciwość i szczerość,
która zapewnia wysoką skuteczność naszych usług.

Psychoterapia grupowa

Terapia grupowa polega na regularnych spotkaniach w określonej grupie osób, którym przewodzi jeden lub dwóch terapeutów. Terapia grupowa to alternatywa dla terapii indywidualnej, w której leczenie polega wyłącznie na jednostkowym kontakcie pacjenta z terapeutą.
Wszyscy uczestnicy terapii grupowej otrzymują wsparcie od pozostałych członków grupy. Mogą wysłuchać ich historii i poczuć się przez to mniej osamotnionymi. Świadomość, że dysfunkcja z którą boryka się osoba korzystająca z psychoterapii grupowej nie jest tylko jej problemem i dolegliwością działa wysoce terapeutycznie.
Osoby, które wcześniej odczuwały trudności w komunikacji z innymi, czy zmagały się z problemami z funkcjonowaniem w społeczeństwie, podczas terapii mają okazję na poprawę swojego sposobu zachowania oraz samodoskonalenie. Pacjenci kończący terapię grupową odczuwają poprawę w swoim samopoczuciu i w relacjach z innymi osobami.
Warunkiem udziału w terapii grupowej jest odbycie konsultacji wstępnej, polegającej na indywidualnej rozmowie z psychoterapeutą i dotyczącej zgłaszanych problemów, motywacji do wzięcia udziału w terapii, zarysu historii ich oraz warunków udziału w grupie.