Jeśli potrzebujesz pomocy specjalistów jesteśmy tu dla Ciebie

Nasz zespół oferuje pomoc psychoterapeutyczną w nurcie poznawczo-behawioralnym.
Ta forma pomocy jest uznanym sposobem niesienia pomocy psychologicznej.

Oferta pomocy

To co wyróżnia nasz zespół to uczciwość i szczerość,
która zapewnia wysoką skuteczność naszych usług.

Konsultacje psychologiczne Warszawa Wola

Konsultacja psychologiczna to rozmowa z psychologiem, która może okazać się bardzo pomocna w zrozumieniu siebie i swojej sytuacji życiowej oraz w zrozumieniu innych. Spojrzenie na problem z różnych perspektyw pozwala w obiektywny sposób przeanalizować różne warianty zachowań.

Konsultacja psychologiczna to profesjonalne wsparcie i doradztwo w sytuacjach trudnych i kryzysowych ale również psychoedukacja dotycząca m.in. wyrażania swoich potrzeb, obrony granic psychologicznych, zachowań asertywnych, właściwej komunikacji i efektywnego porozumiewania się z dziećmi – szczególnie gdy pojawiają się problemy wychowawcze. W czasie konsultacji będzie można przećwiczyć różne sposoby reagowania i radzenia sobie z zaistniałymi problemami tak aby, można było zastosować zdobytą wiedzę w praktyce.

Uzyskasz tu informacje, poradę, wsparcie oraz wskazówki pozwalające uporać się z zaistniałą stresującą, trudną sytuacją.

Przykładowe wskazania do konsultacji psychologicznej to:

  • nadmiernie odczuwany stres, lęk, problemy ze snem
  • utrzymujący się obniżony nastrój
  • trudności z kontrolowaniem emocji, wybuchy gniewu, agresja
  • problemy z przystosowaniem się do zmian
  • problemy z relacjami interpersonalnymi
  • problemy wychowawcze dzieci
  • brak równowagi między pracą, a życiem osobistym
  • kłopoty rodzinne o różnym charakterze – trudności komunikacyjne, konflikty, uzależnienia, choroby przewlekłe
  • chęć zdobycia informacji na temat przebiegu psychoterapii, a także wskazań do poddania się tego typu procesowi leczenia

Konsultacja psychologiczna, a psychoterapia.

Pojęcie „konsultacji psychologicznej” bywa często używane zamiennie z pojęciem „psychoterapia”. Jest to duże nieporozumienie bowiem, każda z tych form pomocy skupia się na działaniach o odmiennym charakterze.

Konsultacja psychologiczna jest nakierowana na udzielenie pacjentowi informacji lub przedstawienie propozycji rozwiązania problemu, z którym się zgłasza.

Poradnictwo można prowadzić w zakresie np. problemów w relacjach z partnerem, dziećmi, leczenia i profilaktyki uzależnień, problemów zawodowych, związanych z trudnymi zmianami lub konkretnym okresem życia. W czasie konsultacji możliwe jest również przeprowadzenie treningu asertywności oraz nauka radzenia sobie ze stresem.

Konsultacja z psychologiem jest rozwiązaniem odpowiednim dla każdego, kto zmaga się z problemami natury psychologicznej lub doświadcza konkretnych trudności życiowych. Do psychologa zatem, może udać się osoba zdrowa, poszukująca porady, wsparcia lub diagnozy, ale też ta, która cierpi z powodu problemów natury psychicznej. Psycholog jest bowiem specjalistą, który będzie w stanie odpowiednio pokierować pacjenta i zasugerować mu dalsze postępowanie – w tym również- skorzystanie z psychoterapii lub udanie się po pomoc do psychiatry.

W przeciwieństwie do konsultacji u psychologa, w czasie psychoterapii nie udziela się porad, nie mówi się jak mamy żyć. Terapeuta służy natomiast swoją wiedzą i doświadczeniem wspierając nasz naturalny proces wglądu w siebie w poszukiwaniu tego, co jest dla nas ważne, jakie są nasze emocje, potrzeby i cel do zmiany. Psychoterapia to proces umożliwiający głębsze przyjrzenie się trudnościom, które utrudniają nam życie. Umożliwia lepsze poznanie siebie i mechanizmów, które nami kierują. Oddaje w nasze ręce kontrolę nad naszym życiem. W jej trakcie szukamy źródeł zaistniałych problemów, po to móc przeformułować reagowanie i myślenie o nich, tak aby dłużej nie wpływały w negatywny sposób na nasze obecne funkcjonowanie.

Ponadto psychoterapia jest oddziaływaniem długoterminowym. Jej celem jest uzyskanie przez pacjenta trwałych zmian w funkcjonowaniu oraz polepszenie jakości życia.

Konsultacje psychologiczne zwykle zajmują 1-5 spotkań i skupiają się na dostarczeniu pacjentowi wiedzy, treningowi konkretnych umiejętności lub przedstawieniu możliwości rozwiązania danego problemu.

Konsultacja psychologiczna cena.

Konsultacja psychologiczna w gabinecie kosztuje 160 zł.

Podczas rezerwacji wizyty pobierana jest opłata rezerwacyjna w wysokości 20 zł. Płatność pobierana jest przez system Przelewy24.

Pozostałe 140 zł przyjmujemy na miejscu, po konsultacji (gotówką lub kartą)..

Nieodwołanie rezerwacji w ciągu 24 h przed planowaną wizytą spowoduje, że opłata rezerwacyjna nie zostanie zwrócona

Konsultacje psychologiczne online.

Pomoc psychologiczna online to profesjonalne wsparcie i doradztwo w sytuacjach, w których potrzebujesz porady psychologa. Gdziekolwiek jesteś, cokolwiek się wydarzy zawsze możesz skorzystać z konsultacji psychologicznej online. Wystarczy użyć telefonu lub komputera, aby połączyć się ze specjalistą, który zapewni Ci wsparcie, a Ty zyskasz wewnętrzny spokój bowiem nabędziesz poczucia, że nie jesteś już sam ze swoim smutkiem, lękiem lub zmartwieniem.
Psycholog online zapewni Ci  potrzebne w danym momencie wsparcie, udzieli informacji lub wskazówek pozwalających wstępnie uporać się z trudną sytuacją lub problemem. Dodatkowo usługa ta jest skierowana do tych osób, które chcą udoskonalić swoje umiejętności społeczne.

Konsultacje psychologiczne online -podobnie jak w przypadku klasycznej formy spotkań z psychologiem – są tak samo skuteczne oraz indywidualnie dostosowane do potrzeb pacjenta. Konsultacje trwają 50 minut i odbywają się za pośrednictwem komunikatora internetowego Whereby

Konsultacja psychologiczna przez telefon.

Profesjonalną pomoc można uzyskać poprzez kontakt telefoniczny z naszym specjalistą psychologiem. Rozmowa o zaistniałej ,trudnej sytuacji z osobą, która nie ocenia, a jedynie może dodać otuchy, siły lub przekazać cenne informacje, przyniesie spokój i ukojenie.
Możesz skontaktować się z nami w łatwy i wygodny sposób niezależnie od miejsca w którym, się znajdujesz.

O ustalonej godzinie konsultacji nasz psycholog zadzwoni na podany przez Ciebie numer telefonu.

Konsultacja psychologiczna online kosztuje 140 zł.

Płatność przyjmowana jest przez system Przelewy24 podczas rezerwacji.

Nieodwołanie rezerwacji w ciągu 24 h przed planowanym terminem konsultacji spowoduje, że wpłacona należność nie zostanie zwrócona.