ODLEGŁOŚĆ NIE MA ZNACZENIA BO TERAPIA ONLINE JEST tak samo SKUTECZNA jak w gabinecie GDZIEKOLWIEK JESTEŚ

Nasz zespół to wyłącznie osoby z tytułem magistra psychologii, specjalizujące się w prowadzeniu pacjentów w formie ONLINE.

Ponad połowa naszych pacjentów “przychodzi” do nas ONLINE. Mieszkają w Polsce lub za granicą (USA, UK, Dania, Holandia, Szwecja …) 

Bez dojazdów, wygodnie, bezpiecznie…

Pomoc psychoterapeutyczna online przynosi bardzo dobre efekty. Spotkania odbywają się raz w tygodniu. słuchamy, dostosowujemy tempo do potrzeb i oczekiwań pacjenta. 

Pozwól otoczyć się opieką i zrozumieniem. Na pierwszych sesjach zadamy Ci różne pytania pytania aby ukierunkować naszą wspólną pracę. Obowiązuje pełna tajemnica. Wszystko co powiesz pozostanie na zawsze między Tobą a psychoterapeutą.

Więcej informacji o skuteczności psychoterapii zdalnej znajdziesz tutaj:

Nasi specjaliści z doświadczeniem, specjalizujący się w leczeniu w trybie ONLINE (Zdalnie).

NASI SPECJALIŚCI OD TERAPII ONLINE.

Sprawdź dostępne terminy wizyt.
Jeśli nie widzisz dogodnego dla siebie terminu zadzwoń do nas pod numer 570 969 107.

Zakres naszych usług obejmuje:

Psycholog online, Psychoterapia online, Terapia online, zdalna terapia Polaków za granicą

Szczęśliwym trafem żyjemy w czasach, w których możemy być ze sobą nie tylko w sposób realny ale i wirtualny. Psychoterapia online to odpowiedź na potrzeby obecnych czasów. Łączy profesjonalną pomoc terapeuty z technologicznymi możliwościami. Czasem łatwiej jest jednym kliknięciem klawiatury połączyć się z dowolnego miejsca na świecie ze swoim terapeutą niż dotrzeć do niego pokonując nawet niewielki dystans kilku ulic.

Pomimo tego, że kontakt nie jest tak bezpośredni jak w przypadku sesji w gabinecie, wciąż istnieje przestrzeń do nawiązania szczerej i otwartej relacji psychoterapeutycznej wypełnionej rozmowami o emocjach, doświadczeniach, problemach i możliwościach ich rozwiązania.

Swoją pomoc kierujemy do osób borykających się z różnego rodzaju problemami i trudnościami, doświadczających kryzysów osobistych, zawodowych, relacyjnych.

Przebieg terapii online -podobnie jak w przypadku klasycznej formy spotkań z psychoterapeutą – jest tak samo skuteczny oraz indywidualnie dostosowany do potrzeb pacjenta. Sesje trwają 50 minut i odbywają się 1 raz w tygodniu, za pośrednictwem komunikatora internetowego Whereby.

Kiedy wybrać kontakt z psychologiem online?

  • jeśli po prostu masz możliwość zorganizowania sobie godziny czasu w pełnym spokoju i ciszy
  • jeżeli mieszkasz za granicą, a psychoterapię chciałbyś prowadzić w języku polskim
  • jeśli nie masz możliwości dojazdu do gabinetu
  • gdy jesteś w podróży
  • jeśli jesteś osobą niepełnosprawną i wygodniej jest Tobie połączyć się z terapeutą online
  • gdy po prostu najbardziej komfortowo czujesz się w swoim domu, gabinecie, w pracy itp.

Kontakt z psychoterapeutą online można w każdym momencie zamienić na terapię w gabinecie i odwrotnie. Można też z powodzeniem łączyć te dwie formy kontaktu. Co najważniejsze – skuteczność terapii online nie odbiega od „tradycyjnej”, a często daje większy komfort oraz oszczędność czasu, którego tak często nam brakuje.

Terapia online.

Nawet nie spodziewasz się jakie to proste.

   Nie musisz nic instalować.

 

Po umówieniu wizyty online przez stronę www.kulepszemu.pl, na adres Twojego maila wyślemy link do wirtualnego gabinetu, w którym odbędzie się spotkanie.

Wiadomość e-mail z linkiem otrzymasz nie później niż dzień przed terminem wizyty. O ustalonej godzinie wizyty kliknij w link.

.Wpisz tu proszę swoje imię.

 

Następnie kliknij przycisk Continue.

 

 

Aby przeprowadzić sesję on-line należy włączyć kamerę i mikrofon. Kliknij przycisk: Request premissions

 

Kliknij Zezwalaj.


 

Wszystko już gotowe! Mikrofon i kamera działają. Zapukaj do „wirtualnego pokoju. Kliknij Knock!


 

Łączysz się z „wirtualnym pokojem”. Psycholog-terapeuta widzi, że pukasz.

Za chwilę się z Tobą połączy i zobaczysz jego twarz na ekranie.

Rozpocznie się wizyta.

 

Czasem jednak zdarza się, że wizyta z poprzednim pacjentem z różnych powodów się przedłużyła.

Ta informacja to znak, że psycholog-terapeuta nie zakończył jeszcze poprzedniej wizyty. Czasem tak bywa…

Zauważył jednak, że pukasz, a teraz prosi Cię o poczekanie jeszcze chwili zanim rozpocznie rozmowę z Tobą.  Już za kilka minut wizyta się rozpocznie.

 

O co warto zadbać. 

Podczas wizyty potrzebna będzie sprawna kamera i mikrofon.

Aby odbyć sesję online potrzebujesz kamery i mikrofonu oraz cichego, spokojnego miejsca. Miejsca, w którym będziesz czuć się komfortowo i w którym nie będą przeszkadzały i rozpraszały uwagi odgłosy dochodzące z zewnątrz.

 

Mikrofon i kamerę posiadają zarówno komputery jak i telefony mobilne.  Zanim nadejdzie termin wizyty, w dowolnym momencie, możesz przetestować czy wszystko działa. Kliknij w link przesłany w mailu i postępuj zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi powyżej. Pamiętaj tylko aby w „wersji testowej”w ostatnim kroku nie klikać w przycisk Knock- Zapukaj.

Z naszych obserwacji wynika, że system Whereby najlepiej działa na przeglądarckach Google Chrome i Firefox.

 

Połączenia on-line (w serwisie Whereby) są w pełni bezpieczne ponieważ realizowane są za pomocą połączenia szyfrowanego. Oznacza to, że na serwerach nie są przechowywane żadne pliki audio lub video.

 

Co ważne nie jest możliwe aby do wizyty on-line dołączył przypadkiem nieproszony gość. Aby wejść do „wirtualnego pokoju” trzeba zapukać. Psycholog-terapeuta „widzi” kto puka do gabinetu i po weryfikacji wyraża zgodę na dołączenie do rozmowy. 

NASI SPECJALIŚCI OD TERAPII ONLINE.

Sprawdź dostępne terminy wizyt.
Jeśli nie widzisz dogodnego dla siebie terminu zadzwoń do nas pod numer 570 969 107.

Psycholog online

 Możliwość rozmowy z psychologiem online to odpowiedź naszej poradni na potrzeby pacjentów. Okazuje się, że wielu z nich zdecydowanie preferuje komfort jaki daje odbywanie wizyty z zacisza własnego mieszkania lub innego dogodnego miejsca, w którym właśnie się znajdują niezależnie czy jest ono w Polsce czy za granicą. Atmosfera bezpiecznego, dającego poczucie spokoju miejsca, które wybiera dla siebie pacjent na czas sesji online, sprzyja jego poczuciu bezpieczeństwa, intymności oraz szczerej rozmowie. Gdziekolwiek jesteś możesz znaleźć dla siebie miejsce, z którego połączysz się ze swoim psychologiem.
Porada psychologa online jest równie skuteczna jak tradycyjna wizyta w gabinecie. Jedynym warunkiem jest wybór przez pacjenta dogodnego miejsca, które zapewni swobodną, nieskrępowaną rozmowę z psychoterapeutą. Z konsultacji z psychologiem online korzystają zarówno osoby, którym ze względu na odległość trudno byłoby dojechać na wizytę do gabinetu, mieszkające za granicą, młode mamy oraz osoby zabiegane i zapracowane, które nie chcą tracić czasu na dojazdy.

Psychoterpaia online 

Psychoterapia online jest tak samo skuteczna jak ta świadczona w gabinecie stacjonarnym. Gdziekolwiek jesteś możesz znaleźć dla siebie komfortowe i zaciszne miejsce, z którego połączysz się online ze swoim psychoterapeutą. Jeśli jesteś poza granicami naszego kraju, masz mało wolnego czasu i nie chcesz go dodatkowo tracić na dojazdy, albo po prostu wolisz tę – wirtualną- formę kontaktu, wybór psychoterapii online jest właśnie dla Ciebie. Możesz zadbać o swoje zdrowie psychiczne łącząc się z psychoterapeutą z dowolnego miejsca. Proces psychoterapeutyczny niczym nie różni się od tego, który ma miejsce w gabinecie stacjonarnym. Jedyne o co musisz zadbać to dobre połączenie internetowe.