Obecne czasy oferują nam bycie razem już nie tylko realnie, ale również w świecie wirtualnym. To niezwykle ważne zwłaszcza w dobie wiecznego pośpiechu, braku czasu na spotkanie i spokojną rozmowę. Wychodząc na przeciw współczesnym oczekiwaniom oferujemy pomoc specjalistyczną przez Internet. Psycholog online to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje rozmowy z profesjonalistą, a z różnych powodów nie może udać się na bezpośrednią wizytę do gabinetu.


Psycholog online, czyli pomoc bez wychodzenia z domu

Rozwój technologiczny pozwala łączyć się z dowolnym miejscem o dowolnym czasie. Dzięki temu kontakt z terapeutą jest dostępny bez ograniczeń w postaci odległości czy okoliczności. Psycholog online to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie czują się na siłach na rozmowę w cztery oczy. Czasem taka rozmowa z terapeutą online pozwala pacjentowi bardziej otworzyć się na dialog i spojrzeć w głąb siebie. Spotkanie online z domowego zacisza podnosi komfort i poczucie bezpieczeństwa pacjenta, co ma wymierny skutek w terapii.

Psychoterapia online 

Naszym pacjentom umożliwiamy rozmowę online z wykwalifikowanym terapeutom. Spotkanie online odbywa się na platformie Whereby przy użyciu kamerki internetowej i mikrofonu. Dzięki temu psychoterapeuta online widzi emocje rysujące się na twarzy pacjenta, a kontakt jest bardziej osobisty i bezpośredni. Terapia realizowana w takiej formie równa jest konsultacji w gabinecie.

Terapia online – jak rozpocząć wizytę?

Po umówieniu sesji terapeutycznej online lub konsultacji psychologicznej online każdy pacjent przed wizytą otrzyma maila. W nim zawarty będzie link do wirtualnego pokoju, w którym odbędzie się spotkanie. O ustalonej godzinie wystarczy kliknąć w link i postępować zgodnie z poniższą instrukcją.

  1. Wpisz swoje imię i naciśnij Continue.
  2. Włącz kamerę i dźwięk.
  3. Zapukaj do pokoju (Knock). Jeśli psycholog online po drugiej stronie nie połączy się z Tobą od razu, nie denerwuj się. Doskonale widzi, że czekasz i już za chwilę rozpocznie z Tobą spotkanie. Prawdopodobnie sesja z poprzednim pacjentem nieco się przedłużyła. Prosimy więc o wyrozumiałość i cierpliwość.
  4. Terapia online to czas Ciebie, zadbaj zatem o swój komfort i poczucie bezpieczeństwa tak, by nic Cię nie rozpraszało i nie deprymowało. Dzięki temu terapia będzie skuteczniejsza.

Połączenia online w serwisie Whereby są w pełni bezpieczne, ponieważ realizowane są za pomocą połączenia szyfrowanego. Oznacza to, że na serwerach nie są przechowywane żadne pliki audio lub video.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym poradnikiem krok po kroku Sesja online – instrukcja jak rozpocząć wizytę.

Zasady odwoływania wizyty

Na wizytę do KuLepszemu można się umówić wyłącznie przez nasz system do umawiania wizyt. Cennik wizyt dostępny przy umawianiu wizyty.
Umówioną i opłaconą przez Internet wizytę (psychoterapia online, psycholog online) można odwołać najpóźniej na 24 godziny przed zaplanowanym terminem spotkania.
Brak odwołania lub zbyt późne odwołanie sesji będzie skutkować obciążeniem pacjenta kosztami spotkania.
W przypadku odwołania wizyty nie później niż 24h przed jej terminem, płatność za wizytę zostanie niezwłocznie zwrócona lub – za zgodą pacjenta – zaliczona na rzecz kolejnej wizyty.
Uprzejmie prosimy o przemyślane rezerwowanie wizyt.