Jeśli potrzebujesz pomocy specjalistów jesteśmy tu dla Ciebie

Nasz zespół oferuje pomoc psychoterapeutyczną w nurcie poznawczo-behawioralnym.
Ta forma pomocy jest uznanym sposobem niesienia pomocy psychologicznej.

Oferta pomocy

To co wyróżnia nasz zespół to uczciwość i szczerość,
która zapewnia wysoką skuteczność naszych usług.

Psychoterapia indywidualna

Zwykle jest to cykl kilkunastu- kilkudziesięciu spotkań odbywających się raz w tygodniu i trwających 50 minut. Psychoterapia indywidualna poprzedzona jest zawsze konsultacjami diagnostyczno-psychologicznymi, mającymi na celu dobre rozpoznanie problemu i zaproponowanie najlepszych form dalszej pomocy.
Nasi psychoterapeuci towarzyszą i wspierają na każdym etapie terapii. Podążają za Klientem i dostosowują się do tempa jego pracy. Jeżeli więc:
• cierpisz na zaburzenia snu,
• doświadczasz problemów emocjonalnych (w tym złego nastroju, lęku, niepokoju, złości),
• cierpisz z powodu zaburzeń odżywiania,
• cierpisz z powodu zaburzeń nerwicowych (lękowych),
• posiadasz trudności w budowaniu satysfakcjonujących relacji,
• masz niskie poczucie własnej wartości,
• masz poczucie, że nie radzisz sobie w sytuacjach stresowych i kryzysowych,
• zmagasz się z przewlekłą, ciężką chorobą bliskiej osoby
• zmagasz się z traumą, przeżywasz stratę
• zmagasz się z przewlekłą chorobą somatyczną,
• doświadczasz spadku energii i motywacji do działania
• borykasz się z trudnościami w relacjach,

Psychoterapia dla par

Decyzja o podjęciu terapii często zbyt długo jest odwlekana przez osoby w związku.
Para czeka do momentu kiedy nie jest już w stanie ze sobą normalnie funkcjonować i rozmawiać.

 Zaczyna żyć nie razem, a „obok” siebie. Partnerzy są sfrustrowani. W związku brakuje czułości, ciepła i troskliwości, a każda rozmowa kończy się awanturą.

Bliscy sobie ludzie nie są w stanie zrozumieć swoich zachowań i reakcji. Ich relacja może wydawać się być „nierówna”, a jedna ze stron może czuć się wykorzystywaną-jakby wszystkie obowiązki spoczywały tylko na jej głowie. A przecież liczy się przede wszystkim człowiek, z którym budujemy nasze życie. To dla niego warto podjąć wysiłek naprawienia wspólnych relacji.

Praca z psychoterapeutą w ramach terapii poznawczo-behawioralnej par jest w stanie poprawić komunikację między partnerami w związku lub zmienić jego sposób funkcjonowania z korzyścią dla obojga partnerów.

W czasie sesji partnerzy uczą się rozmawiać ze sobą w efektywny sposób oraz wyrażać i rozumieć swoje potrzeby. Mogą w komfortowej, przyjaznej atmosferze gabinetu przyjrzeć się przeszłości i postarać się znaleźć przyczyny obecnego stanu w jakim się znajdują.

Konsultacje psychologiczne

Konsultacja psychologiczna to rozmowa z psychologiem, która może okazać się bardzo pomocna w zrozumieniu siebie i swojej sytuacji życiowej oraz w zrozumieniu innych. Spojrzenie na problem z różnych perspektyw pozwala w obiektywny sposób przeanalizować różne warianty zachowań. 

Konsultacja psychologiczna to profesjonalne wsparcie i doradztwo w sytuacjach kryzysowych ale również psychoedukacja dotycząca m.in. wyrażania swoich potrzeb, obrony granic psychologicznych, zachowań asertywnych, właściwej komunikacji z dorosłymi i efektywnego porozumiewania się z dziećmi szczególnie gdy pojawiają się problemy wychowawcze. W czasie konsultacji będzie można przećwiczyć różne sposoby reagowania i radzenia sobie z zaistniałymi problememi tak aby po powrocie do domu Klient mógł zastosować zdobytą wiedzę w praktyce.

Uzyskacie Państwo potrzebne w danym momencie informacje, poradę, wsparcie czy wskazówki pozwalające uporać się z trudną sytuacją.

 

Psychoterapia grupowa

Terapia grupowa polega na regularnych spotkaniach w określonej grupie osób, którym przewodzi jeden lub dwóch terapeutów. Terapia grupowa to alternatywa dla terapii indywidualnej, w której leczenie polega wyłącznie na jednostkowym kontakcie pacjenta z terapeutą.
Wszyscy uczestnicy terapii grupowej otrzymują wsparcie od pozostałych członków grupy. Mogą wysłuchać ich historii i poczuć się przez to mniej osamotnionymi. Świadomość, że dysfunkcja z którą boryka się osoba korzystająca z psychoterapii grupowej nie jest tylko jej problemem i dolegliwością działa wysoce terapeutycznie.
Osoby, które wcześniej odczuwały trudności w komunikacji z innymi, czy zmagały się z problemami z funkcjonowaniem w społeczeństwie, podczas terapii mają okazję na poprawę swojego sposobu zachowania oraz samodoskonalenie. Pacjenci kończący terapię grupową odczuwają poprawę w swoim samopoczuciu i w relacjach z innymi osobami.
Warunkiem udziału w terapii grupowej jest odbycie konsultacji wstępnej, polegającej na indywidualnej rozmowie z psychoterapeutą i dotyczącej zgłaszanych problemów, motywacji do wzięcia udziału w terapii, zarysu historii ich oraz warunków udziału w grupie.

 

Warsztaty

To forma zajęć grupowych w czasie których uczestnicy słuchając krótkich prelekcji, ćwicząc w parach i wykonując samodzielne ćwiczenia zdobywają wiedzę, którą mogą wykorzystać w życiu codziennym.
W zakładce Aktualności-Wydarzenia znajdziecie Państwo informacje o nadchodzących szkoleniach.

Sprawdź zbiżające się warsztaty

Zasady odwoływania wizyt

Na wizytę do KuLepszemu można się umówić wyłącznie przez nasz system do umawiania wizyt.
Cennik wizyt dostępny jest po kliknięciu w zielony guzik “umów wizytę”.

Płatność on-line
Umówioną i opłaconą przez Internet wizytę możecie Państwo odwołać najpóźniej na 5 godziny przed umówionym terminem spotkania.
Brak odwołania lub zbyt późne odwołanie sesji będzie skutkować obciążeniem Klienta kosztami spotkania.
W przypadku odwołania wizyty nie później niż 5h przed jej terminem, płatność za wizytę zostanie niezwłocznie zwrócona lub- za zgodą Klienta- zaliczona na rzecz kolejnej wizyty.

Płatność za wizytę
Jeżeli nie zdecydujecie się Państwo na płatność za pośrednictwem naszego systemu do umawiania wizyt, na miejscu w KuLepszemu możliwa jest płatność zarówno  gotówką jak i kartą. W tym przypadku w trakcie umawiania wizyty przez Internet pobierana jest opłata rezerwacyjna. Kwota ta jest wliczona w cenę usługi.
Opłata rezerwacyjna jest bezzwrotna, również w przypadku wcześniejszego odwołania wizyty.
Uprzejmie prosimy o przemyślane rezerwowanie wizyt.